Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Porowatość włosów jest związana z ich budową i aktualną kondycją. Jednak, abyś mogła zrozumieć,  co to w ogóle jest, cofnijmy się do podstawowej wiedzy o strukturze włosa. Powierzchnia włosa pokryta jest przez drobne łuski, które zbudowane są kwasów tłuszczowych oraz cysteiny. Tworzą one warstwę ochronną włosów.

Porowatość włosów- co to jest?

Stopień porowatości włosów to nic innego jak po prostu natężenie odchylenia łusek.

Kiedy poznasz swój stopień porowatości włosów, będziesz mogła świadomie wybierać produkty do ich pielęgnacji.

Wszystkie rodzaje porowatości włosów wiele mówią o ich stanie zdrowia, o sposobie w jaki należy o nie dbać, a także pomaga dobrać odpowiednie ku temu produkty.

Czy można zmienić porowatość włosów?

Co prawda, porowatość włosów zapisana jest w naszych genach, jednak możemy ją modyfikować. Dopasowana pielęgnacja utrzyma dobry stan włosów i poprawi stan zniszczonych. Dzięki temu możesz obniżyć ich poziom porowatości. Produkty chemiczne, temperatura, farbowanie, utlenianie i inne drastyczniejsze zmiany (nieodpowiednio wykonane) mogą spowodować wzrost poziomu porowatości włosów.

Jak rozpoznać niskoporowate włosy?

Mają zamknięte łuski, które mocno do siebie przylegają. Są zdrowie, proste, błyszczące i trudne w stylizacji- szybko powracają do swojego pierwotnego stanu. Przeważnie cienkie, oklapnięte i brakuje im objętości. Są łatwe w rozczesywaniu oraz długo schną. Z jednej strony należą do włosów najmniej wymagających, z drugiej jednak- łatwo je przeciążyć, trudno uzyskać objętość i podnieść u nasady głowy.

Jakie kosmetyki sprawdzą się w pielęgnacji włosów niskoporowatych?

Oleje idealne do włosów niskoporowatych:

♥ olej kokosowy,

♥ olej babassu,

♥ maslo shea,

♥ maslo kakaowe,

♥ olej archaidowy,

♥ olej palmowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl