Producenci

Porowatość włosów

Porowatość włosów jest związana z ich budową i aktualną kondycją. Jednak, abyś mogła zrozumieć,  co to w ogóle jest, cofnijmy się do podstawowej wiedzy o strukturze włosa. Powierzchnia włosa pokryta jest przez drobne łuski, które zbudowane są kwasów tłuszczowych oraz cysteiny. Tworzą one warstwę ochronną włosów.

Porowatość włosów- co to jest?

Stopień porowatości włosów to nic innego jak po prostu natężenie odchylenia łusek.

Kiedy poznasz swój stopień porowatości włosów, będziesz mogła świadomie wybierać produkty do ich pielęgnacji.

Wszystkie rodzaje porowatości włosów wiele mówią o ich stanie zdrowia, o sposobie w jaki należy o nie dbać, a także pomaga dobrać odpowiednie ku temu produkty.

Czy można zmienić porowatość włosów?

Co prawda, porowatość włosów zapisana jest w naszych genach, jednak możemy ją modyfikować. Dopasowana pielęgnacja utrzyma dobry stan włosów i poprawi stan zniszczonych. Dzięki temu możesz obniżyć ich poziom porowatości. Produkty chemiczne, temperatura, farbowanie, utlenianie i inne drastyczniejsze zmiany (nieodpowiednio wykonane) mogą spowodować wzrost poziomu porowatości włosów.

Rodzaje porowatości włosów

WŁOSY NIKSOPOROWATE

To włosy o zamkniętych i mocno przylegających łuskach. Są zdrowe, proste i dość trudne w stylizacji. Przeważnie są łatwe w rozczesywaniu oraz długo schną. Z jednej strony są najmniej wymagające w trakcie codziennej pielęgnacji, z drugiej zaś łatwo je obciążyć.

WŁOSY ŚREDNIOPOROWATE

To najpopularniejszy rodzaj porowatości włosów. Mają nieznacznie rozchylone łuski.  Zawierają cechy zarówno nisko- jak i wysokoporowatych włosów. Można śmiało powiedzieć, że są to włosy normalne. Łatwo je wystylizować. Mają jednak tendencje do puszenia się i wysuszania.

WŁOSY WYSOKOPOROWATE

Mają otwarte i wyraźnie odstające od siebie łuski. Włosy te są często zniszczone, wysuszone, matowe. Często puszą się, wypadają w dużych ilościach, gołym okiem widać, że nie są zdrowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl