Opcje przeglądania
Producenci

Porowatość włosów jest związana z ich budową i aktualną kondycją. Jednak, abyś mogła zrozumieć,  co to w ogóle jest, cofnijmy się do podstawowej wiedzy o strukturze włosa. Powierzchnia włosa pokryta jest przez drobne łuski, które zbudowane są kwasów tłuszczowych oraz cysteiny. Tworzą one warstwę ochronną włosów.

Porowatość włosów- co to jest?

Stopień porowatości włosów to nic innego jak po prostu natężenie odchylenia łusek.

Kiedy poznasz swój stopień porowatości włosów, będziesz mogła świadomie wybierać produkty do ich pielęgnacji.

Wszystkie rodzaje porowatości włosów wiele mówią o ich stanie zdrowia, o sposobie w jaki należy o nie dbać, a także pomaga dobrać odpowiednie ku temu produkty.

Czy można zmienić porowatość włosów?

Co prawda, porowatość włosów zapisana jest w naszych genach, jednak możemy ją modyfikować. Dopasowana pielęgnacja utrzyma dobry stan włosów i poprawi stan zniszczonych. Dzięki temu możesz obniżyć ich poziom porowatości. Produkty chemiczne, temperatura, farbowanie, utlenianie i inne drastyczniejsze zmiany (nieodpowiednio wykonane) mogą spowodować wzrost poziomu porowatości włosów.

Jak rozpoznać włosy średnioporowate?

To najpopularniejszy rodzaj porowatości. Mają nieznacznie rozchylone łuski włosów.  Zawierają cechy zarówno nisko- jak i wysokoporowatych włosów. Można śmiało powiedzieć, że są to włosy normalne. Łatwo je wystylizować, są raczej gładkie i błyszczące. Mają jednak tendencję do wysuszania się, łamliwości oraz falowania i puszenia się pod wpływem wilgoci. Przy odpowiedniej pielęgnacji bez problemu uzyska się efekt zdrowych, błyszczących włosów, z widoczną objętością i łatwością w stylizacji, zaś nieodpowiednie zabiegi błyskawicznie przekształcą je we włosy wysokoporowate.

Jakie kosmetyki sprawdzą się w pielęgnacji włosów średnioporowatych?

 

Oleje idealne do włosów średnioporowatych:

♥ olej śliwkowy,

♥ oliwa z oliwek,

♥ olej winogronowy,

♥ olej kameliowy,

♥ olej mango,

♥ olej migdałowy,

♥ olej makadamia,

♥ olej sezamowy,

♥ olej awokado,

♥ olej arganowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl